HOME STAGING

Co to jest HOME STAGING i kim jest HOME STAGER? 
Dlaczego stawiamy na Home Staging przy sprzedaży nieruchomości?

Termin Home Staging = z języka angielskiego przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu. Celem home stagingu jest przygotowanie wnętrza tak aby wyglądało najbardziej atrakcyjnie. Takie zaaranżowanie wnętrza powinno podkreślić jego charakter, zachęcić jak najwięcej odbiorców do oglądania nieruchomości i przyśpieszyć wynajem lub sprzedaż. 

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, dlatego nieruchomość przygotowana do sprzedaży czy wynajmu powinna być atrakcyjna, min.czysta, pajęczyny czy kurz nie zachęcają potencjalnego kupca/wynajmującego, czyste okna, świeże firany, brak plam na ścianach czy na dywanie to zdecydowanie najważniejsze z elementów przygotowania usunięcie starych mebli, zmiana dodatków, pomieszczenia powinny być jasne i przestrzenne, naprawa wszelkich usterek, nawet tych których nie widać na pierwszy rzut oka uniwersalny zapach i przyjemny klimat, również są mile widziane podczas prezentacji nieruchomości.

W takim razie kim jest Home Stager? To osoba, która zajmuje się profesjonalnie home stagingiem. Świadczy osobiście usługi lub doradza w kwestii urządzenia powierzchni, dekoracji czy nawet wysprzątania nieruchomości. Home stager powinien być kreatywny, mieć poczucie estetyki i stylu, powinien posiadać wiedzę o sprzedaży i być na bieżąco z rynkiem nieruchomości. Home Stager to osoba, która powinna sprawić, że nieruchomością na sprzedaż czy wynajem zainteresuje się jak największa liczba odbiorców i wzrośnie jej wartość na rynku. Czy warto korzystać z usług home stagera? 

Już wiadomo, że Home Staging podnosi wartość nieruchomości, dlatego ja się nie zastanawiam, ale jeżeli klienci sami chcą sprzedać dom lub mieszkanie, a nieruchomość od dłuższego czasu nie może znaleźć kupca czy wynajmującego, warto skorzystać z usług home stagera.

Home staging to skuteczny zabieg marketingowy, dzięki któremu nieruchomości są szybciej sprzedawane/wynajmowane. Zdjęcia przygotowanej nieruchomości znacznie lepiej wyglądają na portalach internetowych i przykuwają większą uwagę przeglądającego oferty.

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, dlatego liczą się najmniejsze detale, stworzony klimat jest bardzo ważny, ponieważ wzbudzane emocje często wpływają na zakup/wynajem nieruchomości.Uruchamiamy wyobraźnię kupującego/wynajmującego, jak pięknie będzie mógł mieszkać .

Jakie triki, które pomogą w sprzedaży/wynajmie nieruchomości możemy zastosować: 

Pamiętaj o pierwszym wrażeniu.

  • odśwież ściany
  • umyj i dobrze zaprezentuj okna, pozbądź się smug, jeśli okna są stare, można zainwestować w ich wymianę 
  • jeśli nieruchomość posiada balkon – zaaranżuj go 
  • wysprzątaj łazienkę, łazienka zazwyczaj odgrywa znaczącą rolę, podobnie jak kuchnia, łazienka powinna być czysta świeża i higieniczna
  • usuń wszystkie usterki, nawet te najmniejsze
  • usuń zbędne meble, wnętrze powinno być jak najbardziej przestrzenne 
  • zadbaj o przyjemny zapach 
  • zadbaj o podłogi, dokładnie odkurz i umyj ich powierzchnię
  • dokładnie wysprzątaj mieszkanie, nie można zapominać o karniszach, grzejnikach czy parapetach, trzeba usunąć kurz z kątów czy spod mebli