Kompleks Pałacowo-Parkowy

Unikatowa nieruchomość pięknie zadbanego Kompleksu Pałacowo- Parkowego w otoczeniu stawów, spokojnej okolicy.

Nieruchomość po częściowej renowacji, przygotowana pod adaptację na sanatorium, hotel, centrum szkoleniowe, dom seniora, centrum szkoleniowe, gabinety medyczne, ekskluzywną siedzibę firmy, SPA itp.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sprzedaży kompleksu pałacowo- parkowego, położonego w Pielgrzymowicach (województwo śląskie, powiat pszczyński).
Pałac usytuowany jest na wzgórzu, w otoczeniu pozostałości pięknego, zadbanego parku w stylu staroangielskim. Powstał na początku XX wieku, w miejscu XVI-wiecznego zamku (zachowano piwnice), zburzonego w 1815 roku.
Rezydencja zbudowana w 1903 r. przez Karola Reitzensteina właściciela dóbr ziemskich. Teren wokół obiektu ładnie zagospodarowany, podjazdy wybrukowane kostka granitową, wjazd od strony ulicy zamykany przesuwną bramą na pilot. Front nieruchomości ogrodzony kutym płotem.
Obiekt znajduje się przy drodze głównej, dzięki czemu dojazd do niego jest wygodny, a sam obiekt jest widoczny. Główne wejście przenosi nas do pozostałości wysokich sal z kominkiem, z wejściem do pięknego, naturalnie oświetlonego pomieszczenia, które w słoneczne dni pozwala cieszyć się promieniami słońca w pełnej okazałości.
Pomieszczenie te można wykorzystać jako oranżerię lub miejsce relaksu przeznaczone na odpoczynek przy kawie i książce.
Nieruchomość o powierzchni 2000 m, z pięknym parkiem o powierzchni 1h, mieści 16 pomieszczeń pod pokoje z łazienkami, 6 wysokich sal, balkon, oranżerię, piwnicę oraz korytarze.
Budynek w całości podpiwniczony, piwnice o wysokości 275cm, wspaniale wysklepione, do adaptacji na cele usługowe. Parter bardzo wysoki- 390cm, piękne duże reprezentacyjne pomieszczenia, na piętrze (wysokość 260cm), pokoje z łazienkami podzielone na przestronne apartamenty, poddasze do adaptacji. Obiekt ma nowa elewację, nowy dach, tynki wewnętrzne, wybudowane ścianki działowe, nowa instalacja elektryczna.

Murowany, wybudowany w stylu eklektycznym, trzykondygnacyjny. Dach wielospadowy kryty dachówką ceramiczną, okna drewniane skrzynkowe.
Obiekt nie jest wpisany do rejestru zabytków. Co bardzo istotne dla przyszłego inwestora, na powyższą nieruchomość nigdy nie zostało wzięte żadne dofinansowanie.

Więcej informacji w biurze. Zapraszamy! Oferta dostępna wyłącznie w Biurze Nieruchomości ViLLA M. Krawczyk Nieruchomości.
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

Link do spaceru: https://my.matterport.com/show/?m=26Bft7qFVAv

Cena: 3 999 000,00zł

Agent odpowiedzialny

Marzena Krawczyk tel: 789 493 703.