Kompleks Parkowo- Pałacowy.

Na sprzedaż wyjątkowy obiekt.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sprzedaży kompleksu pałacowo- parkowego, położonego w Pielgrzymowicach (województwo śląskie, powiat pszczyński).
Pałac usytuowany jest na wzgórzu, w otoczeniu pozostałości pięknego, zadbanego parku w stylu staroangielskim. Powstał na początku XX wieku, w miejscu XVI-wiecznego zamku (zachowano piwnice), zburzonego w 1815 roku.

odrobinę historii

Rezydencja zbudowana w 1903 r. przez Karola Reitzensteina właściciela dóbr ziemskich. Teren wokół obiektu ładnie zagospodarowany, podjazdy wybrukowane kostka granitową, wjazd od strony ulicy zamykany przesuwną bramą na pilot. Front nieruchomości ogrodzony kutym płotem.
Obiekt znajduje się przy drodze głównej, dzięki czemu dojazd do niego jest wygodny, a sam obiekt jest widoczny. Główne wejście przenosi nas do pozostałości wysokich sal z kominkiem, z wejściem do pięknego, naturalnie oświetlonego pomieszczenia, które w słoneczne dni pozwala cieszyć się promieniami słońca w pełnej okazałości.
Pomieszczenie te można wykorzystać jako oranżerię lub miejsce relaksu przeznaczone na odpoczynek przy kawie i książce.

Nieruchomość i jej dane techniczne

Nieruchomość o powierzchni 2000 m, z pięknym parkiem o powierzchni 1h, mieści 16 pomieszczeń pod pokoje z łazienkami, 6 wysokich sal, balkon, oranżerię, piwnicę oraz korytarze.
Budynek w całości podpiwniczony, piwnice o wysokości 275cm, wspaniale wysklepione, do adaptacji na cele usługowe. Parter bardzo wysoki- 390cm, piękne duże reprezentacyjne pomieszczenia, na piętrze (wysokość 260cm), pokoje z łazienkami podzielone na przestronne apartamenty, poddasze do adaptacji. Obiekt ma nowa elewację, nowy dach, tynki wewnętrzne, wybudowane ścianki działowe, nowa instalacja elektryczna.
Obiekt po częściowej renowacji, przygotowany pod adaptację na sanatorium, hotel, centrum szkoleniowe, centrum szkoleniowe, gabinety medyczne, ekskluzywną siedzibę firmy, SPA itp.
Murowany, wybudowany w stylu eklektycznym, trzykondygnacyjny. Dach wielospadowy kryty dachówką ceramiczną, okna drewniane skrzynkowe.

Ochrona Konserwatora…

Obiekt nie widnieje w Rejestrze Zabytków. Został wpisany jako dobro w swojej lokalizacji, czyli w gminnym rejestru zabytków. Co bardzo istotne dla przyszłego inwestora, na powyższą nieruchomość nigdy nie zostało wzięte żadne dofinansowanie.

Cena

3 999 000zł/ DO NEGOCJACJI.

agent prowadzący

Marzena Krawczyk

tel: 789 493 703

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *